Епископ Хризостом посјетио манастир Карно

Дана 5. септембра 2015. године, Његово Преосвештенство г.г. Хризостом, Епископ зворничко-тузлански, посјетио је манастир Карно изнад Сребренице. Задњих година овај манастир, трудом, залагањем и животним пожртвовањем архимандрита Луке Бабића, ниче из пепела његовог нестанка у историји.

Велику подршку овој обнови даје и сам Епископ г. Хризостом који је као примарно питање свеобухватне обнове овог манастира поставио питање изградње приступних путева овом манастиру. Рјешавањем овог питања „де факто“ почињу припреме за освећење овог манастира, ако Бог да.
У кругу манастира Карна почела је изгадња и „Кампа Карно“ који ће служити прије свега дјеци и младима, али и многобројним посјетиоцима који посјећују ову древну српску светињу.