Владика Хризостом донео Васкршњу радост у Карно

Његово преосвештенство епископ Зворничко-Тузлански господин Хризостом, служио је Свету Архијерејску Литургију на трећи Васкрс-Васкршњи уторак, у Манастиру Карно. Саслуживали су, Игуман Манастира Бишња, архимандрит Симеон и Игуман Манастира Карно, архимандрит Лука (Бабић), затим Игуман Манастира Дуга њива, архимандрит Нектарије.. Након Литургије, у надахнутој бесједи Владика се захвалио свима присутнима који долазе и помажу обнављању ове древне Светиње, пре свега Игуману, оцу Луки, као ревносном обновитељу, који чини све да оживи ’’ово мјесто’’ као једно од најважнијих на овим просторима у данашњем времену; које носи благослове самог Владике Николаја, Српског и Охридског, па и Осатског јер његови корјени су баш са тог мјеста гдје се данас налази, њему посвећен, Храм, изграђен великим трудом и даноноћним залагањем оца Луке и многих вјерника. Након бесједе, уприличена је трпеза љубави, а љепоту сунчаног дана уприличили су многи пријатељи који су стигли са различитих страна. Посебна захвалност начелнику општине Сребреница, Младену Грујичићу и његовим сарадницима.