Видовдански црквено-народни збор у манастиру Дуга Њива

Дана 21. јуна 2015. године на Дугој Њиви свечано је прослављена слава манастира која се дуги низ година обиљежава у недјељу пред Видовдан, а уз ову свечаност услиједило је и обиљежавање 23 године од пробоја „Коридора слободе“.

Свету Архијерејску Литургију служио је Епископ зворничко-тузлански Г. Хризостом уз саслужење архимандрита Данила, игумана манастира Озрен, архимандрита Симеона, игумана манастира Бишње, архимандрита Луке, игумана манастира Карно, те протојереја-ставрофора Мирка Николића (архијерејски намјесник добојски), протојереја-ставрофора Радојице Ћетковића (архијерејски намјесник дервентски), јереја Стаменка Станковића (парох модрички) и протођакона Славољуба Милошевића. Након завршетка Свете Литургије обављен је Парастос и полагање вијенаца пострадалим борцима у акцији „Коридор ’92“  на Спомен-обиљежју у потри манастира. Након парастоса услиједило је резање славског колача, обраћање званичника Републике Српске и културно-умјетнички програм.
На овој свечаности био је присутан и Предсједник Републике Српске г. Милорад Додик, те министар рада и борачко-инвалидске заштите г. Миленко Савановић, министар привреде, енергетике и развоја г. Петар Ђокић, војни представници Републике Српске и други званичници.