Света Архијерејска Литургија у Сребреници

Дана 21. новембра 2015. године, на празник Сабора Светог архангела Михаила – Аранђеловдан, служена је Света Архијерејска Литургија у Сребреници у капели на гробљу која је посвећена Светом архангелу Михаилу.

Његовом Преосвештенству Епископу зворничко-тузланском Г. Хризостому саслуживали су архимандрит Лука Бабић, aрхијерејски намјесник сребреничко-подрињски протојереј – ставрофор Душан Спасојевић,  протосинђел Методије Петричевић, и протођакон Славољуб Милошевић. На служби се окупио велики број вјерника који су дошли да молитвено прославе свога небеског заштитника и покровитеља. Преосвећени Владика Хризостом се пригодном бесједом обратио окупљеном народу говорећи им о улози архангела Михаила у спасењу Свијета, о потреби за миром и јединством, о потреби за братском слогом у овим временима која су тешка а која су по његовим ријечима тешка јер долазе од самих нас, и од духовног и моралног посрнућа сваког појединца.

Након Свете Архијерејске Литургије сломљен је славски колач, а на платоу је организовано пригодно послужење за све присутне.