СВЕ-ЕПАРХИЈСКИ САБОР СВЕШТЕНОМУЧЕНИКА ДАБРО-БОСАНСКЕ МИТРОПОЛИЈЕ

Златно правило вама беше исповедање Христа, које од древности Свети испведаху: Ти си Христос, Син Божији! – Они то исповедаху и темељ вери нашој постављаху. Зато, као достоји те вере, и ви примисте жезал пастирства, па као свештеномученици Дабробосански и Милешевски на пашу и на живу воду децу своју одвођасте. А када се испуни време, ви многе муке поднесте од лажних хришћана и братоубица. Свештенослужитељство крвљу упорфиристе, па и престолу Свете Тројице предстадосте, Цркве наше и народа нашега ви трисјајни молитељи и Господњи подобници.

Нечисте руке безбожника показаше вас као зрело класје, о! Свеблажени,па мислећи да Богу службу чине, самлеше вас, но незнадијаху да се ваша крв прима као жртва миомирна и Богу угодна.

Богородичан:

Мати Божија, када Син Твој поново дође да суди васељени, не заборави тада мене грешнога, него умоли Њега да ми дарује опроштај многих сагрешења, које учиних и које чиним, грешник, јер не сорзерцавам умом Страшни Суд Његов.