Слава Светог НИКОЛАЈА у КАРНУ

У Манастиру КАРНО, 3.маја 2017.г.Г., на дан преноса његових светих моштију у Србију,  прослављена је Слава Сетог Владике Николаја Жичког и Охридског, и Осатског; коме је посвећена новоизграђена Црква у склопу новог манастирског конака, коју је на овај дан, пре тачно годину дана, освешао Његово Преосвештенство Епископ Зворничко-тузлански господин ХРИЗОСТОМ!

Тропар глас 8.

Златоусти проповедниче васкрслог Христа, путовођо рода српског крстоносног у векове, распевана лиро Духа Светога, поносе и љубави монаха, радовање и похвало свештеника, учитељу покајања, свенародни владико, человођо богомољне војске Христове, Свети Николаје Српски и свеправославни, са свима светима небеске Србије, моли Јединог Човекољупца да подари мир и слогу роду нашему.