Слава Манастира КАРНО_Покров Пресвете БОГОРОДИЦЕ

И ове године под Свети Омофор Мајке Божије сабрао се верни народ са свих страна Православља,тражећи сигурну утеху и помоћ и заштиту. за све оне који је поштују и славе. Празнична радост у срцу и осмеси на лицу видели су се већ у навечерје Славе Покрова Пресвете Богородице.
Ујутро је било величанстено гледати толики број људи, жена и деце како испуњавају манастирску порту,поклањају се у Храму и целивају Лик Пресвете Богородице,молећи се са уздасима за своје најмилије.Тек у Литији након Свете Литургије могло се видети колико народа Божијег се сабрало тај дан. Испред Храма је пресечен славски колач ,свештеници дали отпуст народу,а домаћини овогодишње прославе Златан,Новка и Слађан Радић позвали народ за трпезу љубави,све у славу Божију и Покрова Богородичина. Најљепши утисак овогодишње Славе Покрова је велики број деце,што нам даје наду и веру у будућност српства!