Сабрање у манастиру Карно

Дана 13. новембра 2014. године Покровски манастир Карно код Сребренице био је мјесто сабрања цијелог Подриња.

У овој светињи сабрао се народ из Горажда, Власенице, Сребренице, Братунца, Зворника, Љубовије, Бајине Баште и других мјеста, а због завршетка кровопокривачких радова на новом манастирском конаку. Поред многобројних вјерника, у радовима су свој допринос дали и припадници специјалне јединице МУП-а Републике Српске из Братунца.
Благодарећи Богу и Пресветој Богородици, а уз подршку надлежног Архијереја, Епископа зворничко-тузланског г. Хризостома, ево након годину дана од освештања темеља овог конака радови су дошли до постављања кровне конструкције и кровног покривача. Након завршетка радног дана уприличено је народно весеље и послужење за све присуте онако како и доликује када је „сљеменска“ прослава на сваком дому.
Овом приликом изражавамо захвалност свима онима који су помогли да радови на овом здању теку овом динамком.