Годишњица!

🇷🇺☦️ Владимир Путин честитао 14. годишњицу од устоличења патријарху Кирилу

– Председник Русије Владимир Путин честитао је 14. годишњицу од устоличења патријарху московском и целе Русије Кирилу, истичући духовну подршку Руске православне цркве војницима и њену улогу у јачању моралних идеала и вредности.

„Данас, када смо суочени са озбиљним изазовима, црква под вашим руководством остаје уз свој народ, дели са њим недаће тешког времена, помаже онима којима су потребни милост и пажња, духовно подржава наше војнике, усмерава своје напоре за усађивање у друштво, посебно међу младима, неоспорних моралних, патриотских идеала и вредности“, наводи се у поруци Путина патријарху.

– Данас је и нашем о.архим. Луки 12. годишњица од доласка у ову ратом разорену Богородичину Светињу. Честитамо, нека би молитвама Св.Марка Ефеског и Св.Макарија Египатског наставио као и до сада на путу ка Царству Небеском!!!