Епископ Сергије у Бијељини

На дан празновања Чудотворне Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, у манастиру Свети Василије Острошки у Бијељини, служио је Епископ франкфуртски и свењемачки Сергије.

Епископу су саслуживали архимадрит Лука Бабић, протосинђели Методије Петричевић и Петар Петрић, протонамјесник Ненад Савић, ђакони Богдан Стјепановић и Бојан Чечар.
Епископ Сергије је у својој бесједи говорио о томе колико су значајне Богородичине ријечи: „Ево слушкиње Господње, нека ми буде по ријечи Твојој“. Ријечи којима је одговорила на призив и позив Божији. Епископ је нагласио, да је Она прихватајући призив Божији да роди Сина Божијег, родила и нови свијет, те да је она нова Ева.
Како се једна копија иконе Тројеручице налази и у овом манастиру, Владика Сергије је напоменуо да сви они који не могу да оду у Хиландар да се поклоне и помоле пред оригиналном иконом, то могу да ураде у овом манастиру. Након Свете Евхаристије Епископ је заједно са свештенством одржао молебан за кишу.