Прослављена слава Манастира Топлица-Света Тројица

Празник Силаска Светог Духа на апостоле радосно и свечано је дочекан и прослављен у Манастиру Топлица, метоху Манастира Карно, који се налази на половини пута Бајина Башта-Сребреница.

У навечерје празника вечерње богослужење као и Свету Литургију на сам дан празника служио је архимандрит Лука (Бабић) игуман манастира Карно, коме припада и овај дивни храм.

Велики број вјерника, са обе стране Дрине, међу којима су били и општински функционери из Сребренице као и председник општине Бајина Башта, се окупио око своје Свете Цркве како би достојанствено и молитвено прославио црквену славу. Духовско саборовање је употпуњено свенародном  литијом а касније и трпезом љубави коју је припремио овогодишњи кум славе, Радомир Палвовић из Бајине Баште.