Владика Хризостом одржао предавање у Бијељини

Четврту недељу Часнога Поста Епископ Хризостом одржао предавање, односно тумачење исповедања Православног Символа вере. Веома јасно, разумљиво, професорски, наглашавајући да изговарајући Символ Вере увек подсећамо себе ко смо и како верујемо. Такође нам је прочитао и надахнуто тумачење молитве Оче Наш по Николи Тесли. Како је сам казивао све Тајне у које је хтео да проникне налазиле су се „на дохват руке„ управо у молитви Оче Наш. Епископ Хризостом је изразио задовољство што је Црква, Једна, Света, Саборна и Апостолска, и у наше време показала и потврдила своју саборност на последњем заседању на Криту, иако је било много искушења. Али када није било искушења и тешкоћа? Управо кроз целу своју историју Црква Христова пролази кроз искушења, али врата пакла јој неће одолети, тј. сва јеретичка и друга учења не могу је победити. Зато што је Црква наша, Црква Духа Светога, којој је Глава вечни Богочовек Исус Христос.