Видовдански црквено-народни збор у манастиру Дуга Њива

Дана 26. јуна 2016. године на Дугој Њиви свечано је прослављена слава манастира која се дуги низ година обиљежава у недјељу пред Видовдан, а уз ову свечаност услиједило је и обиљежавање 24 године од пробоја „Коридора слободе“.

Благословом Eпископа зворничко-тузланског Г. Хризостома, Свету Архијерејску Литургију служио је епископ Г. Константин (епископ у пензији) уз саслужење архимандрита Луке (игумана манастира Карно) и архимандрита Николаја (игумана манастира Пјеновац), те протојереја-ставрофора Јове Лакића (архијерејски замјеник и намјесник модричко-градачачки), јереја Синише Лазића (парох модрички), јереја Небојше Товирца (парох из крушковог поља), протођакона Славољуба Милошевића и мноштва вјерног народа који се окупио у овом требавском манастиру. Након завршетка Свете Литургије обављен је Парастос и полагање вијенаца пострадалим борцима у акцији „Коридор ’92“ на Спомен-обиљежју у потри манастира, а послије услиједило је резање славског колача, обраћање званичника Републике Српске и културно-умјетнички програм.