ТОПЛОТА ВЈЕРЕ ТОПЛИЧАНА

Иако је вријеме захладнило, топла вјера и љубав топличана према Цркви Христовој побјеђује сва искушења и препреке-граде манастирски конак и до Божића хоће да покрију трпезарију и прославе Рођење Христа Бога нашега. Земљане радове и припрему за темељ извела је фирма ’’АА комерц’’ са Пала, честитог домаћина Петка Вуковића, спремног да стигне и помогне где је најтеже.

Цемент, блокове, жељезо и остали материјал сакупили су људи великог срца и уградили: Радивоје Лазић, Горан Милић, о. Александар Млађеновић, o. Стефан Ераковић, o. Славенко Томић, о. Раденко Мировић, о. Божидар Тановић, о. Растко Лукић, о. Петар Лазић, Миломир Печеница, Видан Јанковић, Србо Марковић, Станимир Митровић, Драгољуб Симић, Миломир Благојевић, Драгиша Благојевић, Бобан Благојевић, Вујадин Савић, Миленко Суботић, Раденко Ковачевић, Весељко Ковачевић, Душан и Душица Ковачевић, Благомир Гвозденовић, Драгиша Беговић, Ненад Бијељанић, Борислав Букарац, Милисав Милић, Милан Милић, Златко Мијатовић, Младен Мијатовић, Раде Ристић, Бобан Ристић, Младен Ристић, Владан Милановић, Миливоје Јокић, Цане Благојевић, Радомир Благојевић, Марко Марковић, Видоје Марковић, Божо Марковић, Mилан Стојкић, Видан Јаковљевић, Бојан Печеница, Видан Јанковић, Рајка Благојевић, Гордана Благојевић, Драгиша Живановић, Радован Живановић, Милан Ракић, Милун Јаковљевић, Миленко Милић, Зоран Ђурић, Вујадин Ђурић, Златан и Новка Радић, Рајко Лазић, Милош Михајловић, Радомир Стојић, Давор Максимовић, Драган Николић, Иво Илић, генерал Горан Сарић, Његослав Загорац, Туцо Жељко, Горан Спремо, Драгомир Максимовић, Дарко Глишић, Драгић Глишић, Радомир Павловић, Саво Ерић, Љиљана Тадић, Алекса и Зорица Митровић , Жељко Мићановић, Александра Чанић, Ања и Лена Марковић, Предраг, Оливера, Јован, Марија и Милица Митровић, Мићо Јовановић, Петар Ерак, Бојан и Мира Ранкић, Јово, Дајана, Михајло, Марко и Лана Брекић, Гагић Живорад, Зора, Горан и Весна, радници електродистрибуције Сребреница, ПУ Сребреница, Радници археолошки завода-Ивана, Сара … Хвала Богу нови начелник Сребренице Младен Грујучић, начелник општине Чајетина Милан Стаматовић, професор Емир Кустурица.

А све у славу Тројичиног Божанства Оца, Сина и Светога Духа. Јер, по речима Св. Јустина Новога, у Цркви је отворен пут отројичења сваком људском бићу, и у њој све бива од Оца кроз Сина у Духу Светом. Пут отројичења је у ствари пут обожења, пут обогочовечења. Остварује се благовест богоносног апостола Петра: нама су у Цркви дароване све божанствене силе, потребне за живот вечни и побожност, и помоћу њих имамо удела у Божјој природи.