Свете Тројице-Слава Метоха Манастира Карно-Манастира Топлица

У Метоху Манастира Карно на Топлици прослављена Манастирска Слава – Силазак Светога Духа на Апостоле,Света Педесетница.Домаћини славе биле су вредне сестре Кола Српских Сестара Св.Петка Трнова из Пелагићева.Нису жалиле ни труда ни времена да покажу свима да љубав Христова не зна за удаљеност и границе,испуњавајући заповест Његову да будемо у Светињи док се не „ обучемо у Силу с Висине“.По речима Владике Атанасија ,изговореним у Призрену, страдалном Храму Богородице Љевишке : овом Народу је понајпре потребна помоћ – Неба. У Литији око Храма ,коју је предводио Начелник Сребренице брат Младен Грујичић читано је Свето Јеванђеље и молитве за утврђење Православља, мир ,благостање,изобиље плодова земаљских и братску слогу, без које нисмо достојни називати се Светосавцима. Уз трпезу љубави Сестре су предале комад Славског Колача Свесловенском Савезу Српско – Руско – Белоруском удружењу, који ће бити домаћини следеће године,Боже здравља.Монахиње из Минска (Белорусија) предвођене с.Магдалином превалиле су још већи пут,али лица пуних радости.Спаси Господи!!!