Епископ Хризостом, служио Свету архијерејску литургију у манастиру Карно

У Суботу на дан успомене Св. Труфуна, 14. фебруара 2015. године и на задушнице, Његово Преосвештенство господин Хризостом, Епископ зворничко-тузлански, по први пут служио је Свету архијерејску литургију у манастиру Карно изнад Сребренице којом приликом је досадашњег в.д. намјесника манастира синђела Луку Бабића унаприједио у чин архимандрита и промовисао у настојатеља ове древне обитељи која из пепела историје страдања израста и обнавља своју велику духовну мисију и улогу.

Поздрављајући новорукопроизведеног архимандрита Луку, Преосвећени Владика је истакао његов велики допринос у обнови манастира Карно, његово добро свједочење Христа Господа свима и свакоме и охрабрио га да љубављу и добротом које има, свијетли свима око себе на славу Божију и рода Српскога.