Посјета ученика и професора Цетињске Богословије Покровском Манастиру Карно

Дана 22. априла 2014. године, на Васкрсни уторак, а на повратку за Цетиње из села Млака код Јасеновца ученици петог разреда и професори Богословије „Светог Петра Цетињског“ посјетили су Манастир Покрова Пресвете Богородице у Карну.

Са ђацима у манастиру боравили су просефори протосинђел Кирило (Бојовић) и Аполон Мишченко.  Госте је дочекао игуман Лука (Бабић) и упознао их је са историјом манастира и страдалног Подриња. Уз Васкршњу трпезу љубави исказана је пунота братске љубави и радости поводом Васкрса и ове посјете. Ђаци са својим проферорима преноћили су у манастиру и сутрадан наставили пут ка Цетињу.
Овом приликом исказујемо истинску захвалност драгим гостима на указаној љубави приликом посјете.