ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ-Слава манастира Карно, 2016. г.Г.

Дана 14. Октобра 2016.г.Г. на празник ПОКРОВА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ Манастир Карно прославио је храмовну Славу. Уочи славе служено је вечерње Богослужење а на сам дан свету Литургију служили су многи свештеници заједно са оцем Игњатијем, игуманом Манастира Папраћа, и оцем Луком, игуманом Манастира Карно. Након свете Литургије уприличена је свечана Литија кроз село Карно у којој су учествовали многи верници који су стигли са разних страна света, из свих крајева Србије и Републике Српске. Након Литургије уследило је ломљење славског колача, кума је била госпођа Љиљана Тадић, председница кола српских сестара ’’Света Петка Трнова’’ из Пелагићева, кумство за следећу годину додељено је Душану Ковачевић из Бајине Баште. Трпезу љубави која је уследила након тога, поред великог броја свештеника, верника, гостију из иностранства и пријатеља Манастира, својим доласком увеличао је новоизабрани начелник општине Сребреница, господин Младен Грујичић, као и председник општине Чајетина, господин Милан Стаматовић. У радости, весељу и добром расположењу дружење је трајало  до вечерњих часова.