Меморијални турнир Свештеномученику Бобану Лазаревићу

У недељу, 9. јула 2017.г.Г. након Свете Литургије у Манастиру ТОПЛИЦА, метоху Манастира КАРНО, служен је парастос Свештеномученику Бобану Лазаревићу који је као свештеник погинуо 1992.год. на подручју општине Сребреница; и свим Подрињским Мученицима и Новомученицима. Парастос је служио Игуман Манастира, архимандрит Луке (Бабић), уз чији благослов се у наставку дана одржао Меморијални турнир у фудбалу у славу настрадалог Свештеномученика Бобана Лазеревића. На турниру су учествовале 12 екипа, из различитих крајева: из Локања-родног мјеста Свештеномученика Бобана, из Зворника, Београда, Шапца, Бајине Баште, Власенице, Шековића, Братунца, Скелана, Топлице, Сребренице. Побједник је била екипа из Власенице, која је освојила пехар. У надахнутој и надасве поучној бесједи, отац Лука се захвалио свим учесницима, истичући да су сви они побједници, јер су се потрудили и дали допринос да се прве године одигра турнир, који ће, ако Бог да, у будућности постати традиција. Побједницима је пехар уручио Генерал-мајор МИЛОМИР САВЧИЋ, председник Борачке организације Републике Српске. Целодневном догађају, присуствовао је велики број људи, такође из разних страна, као и начелник Општине Сребреница господин Младен Грујичић. Након такмичарског дијела и свечаног уручивања пехара, уприличена је трпеза љубави у радости.